Poniedziałek, 24.06.2024 05:08

Bystrzyca Kłodzka - Duży Rynek

Duży Rynek

Bystrzyca Kłodzka kamera na Duży Rynek

Kamera, z której zdjęcia mamy okazję oglądać, zamontowana jest na budynku położonym przy ulicy Plac Wolności. Obiektyw kamery został skierowany w stronę pomnika Świętej Trójcy, który jest jednym z najbardziej okazałych zabytków miasta. Jest on usytuowany na Dużym Rynku, opodal zabytkowego Ratusza.

Kolumna św. Trójcy widoczna jest po lewej stronie obrazu z kamery. Pomnik został wybudowany w 1736 roku, jako dziękczynienie mieszkańców za uratowanie miasta od pożaru. Pomnik został ustawiony na miejscu, w którym niegdyś stał zabytkowy pręgierz. Został on jednak przeniesiony na Mały Rynek. Kolumna św. Trójcy ma ogromne znaczenia dla mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej, po dziś dzień mieszkańcy odprawiają uroczystości Bożego Ciała przy pomniku.

Najważniejszym zabytkiem Bystrzycy Kłodzkiej jest monumentalny Ratusz składający się z trzech kondygnacji wraz z wznoszącą się na siedem kondygnacji wieżą zegarową. Bystrzycki Ratusz pierwotnie wybudowany został jeszcze w czasach średniowiecza, lecz uległ zniszczeniu wskutek pożaru.Obecny budynek Ratusza pochodzi z XVI wieku, został on wybudowany w stylu renesansowym.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12 °C (53.6 °F)
  • prędkość wiatru: 1.74 km/h (1.08 mph)
  • wilgotność powietrza: 95 %
  • kierunek wiatru: 21 °
  • zachmurzenie: 3 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1020 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Duży Rynek w miejscowości Bystrzyca Kłodzka

Duży Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 810:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.