Poniedziałek, 24.06.2024 05:57

Bełchatów - Ulica Wojska Polskiego

Ulica Wojska Polskiego

Bełchatów kamera na ulicę Wojska Polskiego

Bełchatów to stosunkowo niewielkie miasto, liczące nieco ponad 55 tysięcy mieszkańców, położone około 50 kilometrów od Łodzi i 25 kilometrów od Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwsze wzmianki na temat osady w miejscu dzisiejszego miasta pochodzą z XIV wieku. Założona wieś otrzymała prawa miejskie dopiero w XVIII wieku, lecz już w kolejnym stuleciu je utraciła. Przez kilkadziesiąt lat Bełchatów funkcjonował jako niewielka mieścina, by w okresie dwudziestolecia międzywojennego powrócić na mapę Polski w roli miasta.

Długa historia Bełchatowa doskonale widoczna jest w nielicznych zabytkach, które przetrwały setki lat. Jednym z najważniejszych i najciekawszych zabytków jest Dwór Olszewskich, wybudowany w stylu późnobarokowym w pierwszej połowie XVIII wieku. Obecnie w rezydencji mieści się Muzeum Regionalne. Wśród bełchatowski zabytków wspomnieć należy także o świątyni Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz kościele Wszystkich Świętych z XVIII wieku, który po raz pierwszy został wzniesiony w XIII wieku.

Na powyższym obrazie z kamery widoczna jest ulica Wojska Polskiego będąca główną arterią Bełchatowa. Stanowi ona część drogi wojewódzkiej nr 484 i przebiega przez miasteczko z południa na północ.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 11.8 °C (53.2 °F)
  • prędkość wiatru: 4.22 km/h (2.62 mph)
  • wilgotność powietrza: 83 %
  • kierunek wiatru: 305 °
  • zachmurzenie: 3 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Wojska Polskiego w miejscowości Bełchatów

Ulica Wojska Polskiego

Powiązane kategorie z kamerą nr 752:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.