Niedziela, 25.09.2022 01:07

Bełchatów - Ulica Wojska Polskiego

Ulica Wojska Polskiego

Bełchatów kamera na ulicę Wojska Polskiego

Bełchatów to stosunkowo niewielkie miasto, liczące nieco ponad 55 tysięcy mieszkańców, położone około 50 kilometrów od Łodzi i 25 kilometrów od Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwsze wzmianki na temat osady w miejscu dzisiejszego miasta pochodzą z XIV wieku. Założona wieś otrzymała prawa miejskie dopiero w XVIII wieku, lecz już w kolejnym stuleciu je utraciła. Przez kilkadziesiąt lat Bełchatów funkcjonował jako niewielka mieścina, by w okresie dwudziestolecia międzywojennego powrócić na mapę Polski w roli miasta.

Długa historia Bełchatowa doskonale widoczna jest w nielicznych zabytkach, które przetrwały setki lat. Jednym z najważniejszych i najciekawszych zabytków jest Dwór Olszewskich, wybudowany w stylu późnobarokowym w pierwszej połowie XVIII wieku. Obecnie w rezydencji mieści się Muzeum Regionalne. Wśród bełchatowski zabytków wspomnieć należy także o świątyni Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz kościele Wszystkich Świętych z XVIII wieku, który po raz pierwszy został wzniesiony w XIII wieku.

Na powyższym obrazie z kamery widoczna jest ulica Wojska Polskiego będąca główną arterią Bełchatowa. Stanowi ona część drogi wojewódzkiej nr 484 i przebiega przez miasteczko z południa na północ.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 7.3 °C (45.1 °F)
  • prędkość wiatru: 3.65 km/h (2.27 mph)
  • wilgotność powietrza: 74 %
  • kierunek wiatru: 164 °
  • zachmurzenie: 37 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Wojska Polskiego w miejscowości Bełchatów

Ulica Wojska Polskiego

Powiązane kategorie z kamerą nr 752:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.