Czwartek, 25.04.2024 01:07

Kamery w Bałtowie

Brak kamer.

Bałtów - opis

Bałtów to niewielka wieś położona w powiecie ostrowieckim, województwie świętokrzyskim. Miejscowość nabrała dużego rozgłosu za sprawą odkrytych na jej terenie tropów dinozaurów, pochodzących z okresu jury.

Największą atrakcją Bałtowa jest JuraPark, czyli po prostu Park Jurajski, w którym znajdują się naturalnej wielkości rekonstrukcje dinozaurów. Znajdziemy tu ponad 100 modeli prehistorycznych gadów, które zostały odtworzone przy współpracy ze specjalistami z zakresu paleontologii. Nie jest to jednak jedyna atrakcja tego miejsca. Na urlopowiczów czeka także zwierzyniec o powierzchni 40 hektarów, gdzie zostały utworzone wybiegi dla jeleni, danieli, kozic alpejskich i górskich oraz osłów i owiec. Ponadto w pobliżu znajduje się Park Rozrywki, gdzie przejedziemy się rollercoasterem, obejrzymy seans w kinie 5D oraz przeżyjemy niezwykłą podróż w prehistorycznym oceanarium. W sezonie letnim dostępne jest także strzeżone kąpielisko. Zimą turystów przyciąga ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska, który dysponuje sześcioma trasami narciarskimi. 

Po pełnej wrażeń wycieczce po parku jurajskim warto zobaczyć zabytki znajdujące się we wsi. Najważniejszym zabytkiem Bałtowa jest pałac Druckich-Lubeckich, nie został on jednak udostępniony do zwiedzania ze względu na zły stan techniczny. Warto też zobaczyć kościół Matki Boskiej Bolesnej, który został wybudowany pod koniec XVII wieku oraz młyn wodny z XIX wieku.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.