Niedziela, 26.05.2019 03:30

Bolesławiec - Rynek

Rynek
Link źródłowy

Bolesławiec kamera na Rynku

Kamera umieszczona została nad najpiękniejszą częścią miasta. Jest to Rynek Miejski widziany od strony wschodniej, reprezentacyjne miejsce Bolesławca i perła polskiej architektury. Prestiż miejsca podkreśla fakt, iż miasto w 2011 roku zwyciężyło konkurs na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce, zorganizowany przez Towarzystwo Urbanistów Polskich.

W prawej części obrazu ukazuje się, otoczony barwnymi kamieniczkami, piękny budynek Ratusza. Jest to barokowy zabytek z wieżami i wnętrzami w stylu gotyckim. Wzniesiono go w 1535 roku, a funkcję siedziby władz miejskich pełni on do dziś. Może fakt ten jest niedostrzegalny, dla niewprawionego oka laika, jednak budynek jest zespołem trzech połączonych ze sobą obiektów. Wyróżnić można dwa równoległe skrzydła oraz charakterystyczną kwadratową wieżę łączącą styl barokowy i gotycki.

W imponującym wnętrzu Ratusza podziwiać można sklepienia kolebkowe w sieni oraz sieciowe w Sali Ślubów. Osoba zafascynowana architekturą będzie miała tu dużą frajdę, wyszukując w bryle budynku specyficzne detale i rozpoznając wykorzystane tu style architektoniczne.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 8.2 °C (46.8 °F)
  • prędkość wiatru: 1.43 km/h (0.89 mph)
  • wilgotność powietrza: 82 %
  • kierunek wiatru: 227 °
  • zachmurzenie: 26 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Bolesławiec

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 787:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.